Při výběru stříbrných náušnic zvažte, kdy je budete nejčastěji nosit. Náušnice pro každodenní nošení by měly zohledňovat i váš životní styl a neměly by vám při běžných činnostech nijak překážet. Stříbrné náušnice, které budou sloužit jako doplněk ke slavnostním outfitům, mohou být výraznější a nemusíte se bát zvolit stříbrné náušnice se zirkony či jinými kamínky. Zohlednit byste měli i tvar obličeje ženy, která bude náušnice nosit:

  • Oválnému obličeji zpravidla sluší všechny typy náušnic, takže vedle nešlápnete s peckami, kruhy ani visacími náušnicemi.
  • Trojúhelníkovému obličeji rovněž sluší naprostá většina náušnic, méně lichotivé ale mohou být geometrické tvary (čtverec, obdélník, trojúhelník, kosočtverec).
  • Hranatý obličej pomohou zjemnit peckové náušnice a menší kruhy. Tomuto typu obličeje lichotí i menší visací náušnice (ve tvaru slzy či kapky).
  • Kulatý obličej opticky prodlouží visací náušnice, sluší mu i menší kruhy.

 

Roli při výběru náušnic hrají i vlasy, respektive účes nositelky. Dámy s krátkými vlasy by pro běžné nošení měly volit spíše decentnější náušnice, k večerní róbě se ale nemusí obávat zvolit šperk výraznější. Ke kudrnatým a vlnitým vlasům se hodí náušnice s jednoduchou, hladkou texturou, rovné vlasy skvěle doplní extravagantnější náušnice.